Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dwa pytania
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 6:23 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
1. Dla tych co poza Polskš - Czy tesknicie za Krajem?
2. Dla tych co pozostali - Czy tesknicie za wyemigrowaniem?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Tesknota
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 7:48 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Tesknota byla jak opuscilam Polske. Teraz sa gorace i szczere zyczenia zeby w Polsce dobrze sie dzialo. Polska dla mnie teraz to kraj ludzi bardzo skomplikowanych, czasem jest trudno zrozumiec te wszystkie zawilosci. Byc moze dlatego, ze zyje w kraju ktory w mentalnosci, komunikacji slownej idzie na wiele uproszczen. Przykladem moze byc chociazby to, ze do krola w Szwecji mowi sie per ty szanuje sie go za zaslugi dla Szwecji, ale nie ma kultu jednostki. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 7:59 pm 
Offline
Pierwszy Sympatyk
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 10:10 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Gdynia
KaczuP by nie zdzier?ył.......

Ty mi Sławka powiedz, jak Szwedziska imie twoje bardzo piekne wymawiajš - z nazwiskiem pewnie sobie radzš.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 8:10 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Moje imie nie moga wymowic, wiec mowia doslownie Slawa. Pzd. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 8:23 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Sława - słowo u?ywane jako pozdrowienie spotykane wyłšcznie u narodów Słowianskich.
Ladnie Cie tam zwš :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 8:37 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Oj! Jak milo ...Polska zawialo...Dzieki. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dwa pytania
PostNapisane: Cz sty 03, 2008 11:28 pm 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
RychO napisał(a):
2. Dla tych co pozostali - Czy tesknicie za wyemigrowaniem?


No to opowiadaj czy tesknisz czy nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 04, 2008 12:17 am 
Offline
Pierwszy Sympatyk
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 10:10 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Gdynia
Rychu - ja chyba jestem do heimatu uwišzana jak pies. Jak pojechałam na chwile do Anglii - to owszem fajnie, same pewexy i nawet papier toaletowy za funciaki, ale nuda, panie!!! Nuda!
Kina - w tym miePcie jedno. Teatru zero. TV - nuda. Ksišgarnia jedna. ?arcie podłe. Ludzie jak ludzie - ale pogoda!!!! No i nie ma Skweru KoPciuszki, Błyskawicy na sznurku w porcie, pierogów i twaro?ku takiego prawdziwego.
Nie było pogaduszek ze znajomymi.
To były lata 80.

No to czem predzej nastapił powrót na łono.

I tak zawsze. Miałam chwile marzen o emigracji ostatnio - ale na szczePcie po wyborach nieco mi przeszło.

MyPle ?e trzeba popracowaae nad pozytywnymi zmianami tu - a nie jechaae - tam. Gdyby wtedy wszyscy wyjechali - kto by komune wywalał???
Jeszcze troche zostało do roboty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 04, 2008 5:17 am 
Offline
Młodszy Rybak

Dołączył(a): Cz sty 03, 2008 2:14 am
Posty: 5
Lokalizacja: St.Catharines-Ontario;Szczecin
OOO Rychu, ale zapodales :D
Ja jestem przypadkiem patologicznym, po prostu nigdy mi pepowiny nie odcieto i tesknie okropnie! Na szczescie juz minely te lata gdy ciagle wracalam i plakam do poduszki. Teraz lubie wlasciwie te Kanade i jestem szczesliwa, ale gnam do Polski jak tylko moge. Tesknie za Rodzina, Przyjaciolmi, moze mniej (chociaz tez bardzo) za Polska. Za Polska mniej, bo czesto bywam. I to wszystko pomimo, ze jestem juz tutaj ponad 20 lat, mam tutaj Rodzinke, dzieci sie urodzily w Kanadzie. Jestesmy jednak bardzo "polscy". Nasze dzieci mowia po polsku tak, ze nikt w Polsce nie poznaje, ze to "Kanadole". W domu, nikt nikomu tego nie narzuca, ale zawsze - tylko i wylacznie mowimy po polsku. I co jest zupelnie niezwyczajne wsrod tkz"rodzin emigranckich" nasze dzieci (Zuzka prawie 19 i Dominik 16,5) miedzy soba, nawet jak ich nikt nie slyszy tez rozmawiaja po polsku! ECH, ale sie nachwalilam :lol:
W tym roku (przepraszam - poprzednim 2007) bylam w Polsce 3 razy.
Nie potrafilibysmy chyba jednak juz wrocic, bo nie potrafilibysmy znalezc sie zawodowo i zarabiac godziwie. A moze jednak emerytura w Polsce? Kto to wie?
Dzieci, tak jak my maja oczywiscie polskie paszporty i byc moze jakas czesc studiow odbeda w Polsce. Bardzo doceniaja to, ze sa obywatelami Europy. Wczoraj przypadkowo w jakims sklepie natknelysmy sie z Zuzka na polska ekspedientke. Ona pyta : A Panie skad? Ja na to, ze mieszkam w St.Catharines, ale tak wogole to ze Szczecina, ale corka urodzila sie w Niagara Falls. Na to moje obrazone dziecko: Nigdy tak mamo nie mow - Ja tez jestem ze Szczecina!
Rychu, ale wrzuciles temat - lezka sie w oku kreci! Przepraszam za te sentymenty w samochwalczym wydaniu :D
Pozdrowionka!
Beata


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 04, 2008 6:11 am 
Offline
Rybak

Dołączył(a): Cz sty 03, 2008 5:30 am
Posty: 32
Lokalizacja: Windsor, Ontario
Mysle, ze kazdy przypadek jest indywidualny. Jesli chodzi o mnie-mysle, ze wszedzie czuje sie dobrze, gdzie mi dobrze. Wyjechalem ( zostalem)nie dlatego, ze chcialem wyemigrowac. To byly tylko odwiedziny, ktore przeciagnely sie w nieskonczonosc. Uwazam , ze nie zdradzilem Ojczyzny, zawsze do niej tesknie, ale na swoj sposob. Zawsze i przy kazdej okazji podkreslam swa polskosc, nie wstydze sie tego, nie mniej staram sie raczej obcowac z innymi narodowosciami. Chetnie wracam do Kraju, aczkolwiek nie zdarza sie to zbyt czesto; od dwoch lat sie wybieram i trafic nie moge. Najdluzszy okres nie odwiedzania Ojczyzny-6lat. Mysle, ze poddaje sie losowi i staram sie przystosowac jak najszybciej do konkretnych warunkow. Nigdy nie zapomne mojego pierwszego wyjazdu do Polski po 2,5 letnim okresie, ktory wowczas wydawal mi sie nieskonczonoscia. W miedzyczasie nastapil przewrot w Polsce i wracalem do Ojczyzny juz niekomunistycznej i gdzies w srodku zdawalo mi sie, ze przeciez musi byc ona teraz tak bardzo inna. Jakiez bylo moje zaskoczenie, gdy po pierwszej w Kraju przespanej nocy (nawiasem mowiac w moim lozku w ciagle moim mieszkaniu) wyjrzawszy przez okno zobaczylem to samo drzewo...ten sam kiosk z gazetami... Wydalo mi sie nagle, ze caly ten wyjazd do Kanady to byl tylko sen. Takie samo wrazenie mialem zreszta po powrocie do Kanady...ja chyba nie odwiedzalem Polski...ja to po prostu snilem. Do Polski nie wroce, chociazby dlatego, ze juz jestem za stary (duchem oczywiscie ciagle mlody) aby zaczynac od poczatku, mysle ze bylaby to emigracja w druga strone, z tym ze tym razem ze znajomoscia jezyka. Do Kanady wyjezdzalem ze znajomoscia niemieckiego nie angielskiego. Niektorzy mowia "tam gdzie ja tam moja Ojczyzna". Ja mam dwie: jedna w sercu, druga adoptowana, z ktora sie w calosci utozsamiam.

_________________
www.faux-ever-finishes.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dwa pytania
PostNapisane: Pt sty 04, 2008 11:08 am 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
wiskawa napisał(a):
RychO napisał(a):
2. Dla tych co pozostali - Czy tesknicie za wyemigrowaniem?

No to opowiadaj czy tesknisz czy nie.

Nigdy nie teskniłem. W latach 1985-89, brałem pod uwage takie rozwišzanie. Szkoda, ?e Polska tak powoli normalnieje, a pod niektórymi wzgledami to i odwrotnie, szczególnie do ostatnich wyborów. Nie jest do konca normalnie, nie wiem czy pełnej normalnoPci doczekam, ale za to jest tu ciekawie i na swój sposób wesoło, chocia? to raczej czarny humor.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 04, 2008 11:34 am 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
Iwona napisał(a):
... ale nuda, panie!!! Nuda!


"Inteligentny czlowiek nigdy sie nie nudzi!"
cyt. Banan ca. 1976 :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 04, 2008 11:37 am 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
Wlocznik napisał(a):
... Niektorzy mowia "tam gdzie ja tam moja Ojczyzna". Ja mam dwie: jedna w sercu, druga adoptowana, z ktora sie w calosci utozsamiam.

Panie Janku! Jak to dobrze powiedziane :!: W tej materii calkowicie zgadzam sie z Panem.
Pozdro z Down Under.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 04, 2008 11:38 am 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Iwona napisał(a):
... ale nuda, panie!!! Nuda!

To jest cytat z kultowego filmu "Rejs" :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 04, 2008 11:47 am 
Offline
Pierwszy Sympatyk
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 10:10 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Gdynia
Ale ile mo?na gadac o nowych tapetach Sharon????

Banan Pwietš racje ma - jednak sa pewne granice.

Mo?e miałam wyobra?enia które przerosły tamta rzeczywistoPae? Mo?e było za spokojnie w porównaniu z krajem jakim była wtedy Polska?

Mieszkasz w Australii (ach!!! rafa koralowa!) - to chyba jednak nieco ciekawszy kraj. A mo?e sie myle?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 04, 2008 12:21 pm 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
Iwona napisał(a):
Ale ile mo?na gadac o nowych tapetach Sharon????

Banan Pwietš racje ma - jednak sa pewne granice.

Mo?e miałam wyobra?enia które przerosły tamta rzeczywistoPae? Mo?e było za spokojnie w porównaniu z krajem jakim była wtedy Polska?

Mieszkasz w Australii (ach!!! rafa koralowa!) - to chyba jednak nieco ciekawszy kraj. A mo?e sie myle?

Bananizmy to wrecz klasyka polskiej retoryki rybackiej i nie tylko :wink: Jak tu sie nie zgodzic z klasyka?

Ciekawe czy nudne? Oto pytanie dla filozofa! Nie jestem takowym ale zgodzilbym sie z niejakim Leszkiem Kolakowskim ktory w swoim traktacie "O Nudzie" napisal ze jest to sprawa indywidualna bo nic samo w sobie nie moze byc "nudne". Nuda jest sprawa percepcji ktora jest uwarunkowana przeszlymi doswiadczeniami i terazniejszoscia. Kiedys nurkowalem z Rafie z kolesiem z USA ktory tak jak ja byl programista. Po pierwszym dniu orzekl ze jak widizalo sie jeden koralowiec to tak jakby widzialo sie je wszystkie po czym zasiadl przy swoim laptopie i zaczal pisac modul do kernela dla Linuxa :roll: O dalszym nurkowaniu nie bylo mowy. Pozostale dni spedzil siedzac na pokladzie naszego jachtu opalajac sie. Opalac sie :!: To dopiero nuda :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 04, 2008 7:16 pm 
Offline
Pierwszy Sympatyk
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 10:10 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Gdynia
No jak widaae, nuda to pojecie jak najbardziej wzgledne:-)
Nie nudze sie oglšdajšc nawet malusi ogryzek rafy koralowej w Oceanarium - ?ywa bizuteria!
Mo?e kiedyP sobie popływam przy du?ej.... Na razie zadowalam sie oglšdaniem Animal Planet.

|miertelnie mnie natomiast nudzi uprzejme potakiwanie - bo tak wypada, podziwianie owych tapet, a kosmicznš ju? nudš wieje z przyjeae tzw oficjalnych - gdzie nale?ało odpowiednio doceniaae i podziwiaae toalety pan i zegarki panów. A tam miałam bliskie spotkania trzeciego stopnia z takimi. Bolesne prze?ycie.
Miałam ochote przerwaae te sztywnš atmosfere nie wiem czym - tanczšc kozaka na stole (pomysł autorstwa Wiraszki), czy mo?e chwyciae pół lytry i zademonstrowaae słowianski sposób picia czystej wódki....Na pewno dla tambylców byłoby to wra?enie niezapomniane. A tak - toczyłam tylko wzrokiem ranionej sarny wokół - i czekałam konca. I to jest nuda.
To ja ju? wole za łowieckami po polu chadzaae.

Nie jest prawdš ?e inteligentny człowiek nigdy sie nie nudzi - ten?e Kołakowski pisze w swoim traktaciku o nudzie, ?e dla jednych ksiš?ka mo?e byae nudna, dla innych film - bo długi i trudny jak |mierae w Wenecji.

A tej rafy to ja ci zazdroszcze pasjami. Jeszcze wulkan chciałabym zobaczyae.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 04, 2008 7:45 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
q_rde, jak bym miał podziwiaae tylko nowe tapety i zegarki to bym zaraz... :evil: :twisted: :evil: - albo jakoP tak.
Ale jak sie zna miejscowy jezyk, ma jakieP ju? pojecie o danym kraju, to chyba mo?na spotkaae interlokutorów prawišcych na ciekawsze tematy?
Lingwistyka + nawigacja + ciekawoPae ludzi i Pwiata - i ju? nie bedzie tylko o nowych (niewštpliwie przecudownych) tapetach, czy innych zegarkach.
Tak to sobie, mo?e nieco naiwnie, siedzšc w Polsce wyobra?am.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 04, 2008 10:26 pm 
Offline
Pierwszy Sympatyk
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 10:10 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Gdynia
to Rychu zale?y od tego własnie - towarzystwa.
Tam?e trafiłam jak Pliwka w kompot.

Zresztš znajšc mnie - a nie zmieniłam sie specjalnie od tamtego czasu - wiesz, ?e pogadaae to ja sobie lubie:-) Ze znajomoPciš jezyka tragicznie nie było.

CiekawoPae musi cechowaae nie tylko nas, ale i interlokutora naszego. Wtedy - jarzy.
Zresztš..... eeee tam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dwa pytania
PostNapisane: Pn sty 07, 2008 8:53 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
RychO napisał(a):
wiskawa napisał(a):
RychO napisał(a):
2. Dla tych co pozostali - Czy tesknicie za wyemigrowaniem?

No to opowiadaj czy tesknisz czy nie.

Nigdy nie teskniłem. W latach 1985-89, brałem pod uwage takie rozwišzanie. Szkoda, ?e Polska tak powoli normalnieje, a pod niektórymi wzgledami to i odwrotnie, szczególnie do ostatnich wyborów. Nie jest do konca normalnie, nie wiem czy pełnej normalnoPci doczekam, ale za to jest tu ciekawie i na swój sposób wesoło, chocia? to raczej czarny humor.

Ja ju? odpowiedziałem, a Ty?
ad. pytanie 1.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dwa pytania
PostNapisane: Pn sty 07, 2008 11:33 pm 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
RychO napisał(a):
RychO napisał(a):
wiskawa napisał(a):
RychO napisał(a):
2. Dla tych co pozostali - Czy tesknicie za wyemigrowaniem?

No to opowiadaj czy tesknisz czy nie.

Nigdy nie teskniłem. W latach 1985-89, brałem pod uwage takie rozwišzanie. Szkoda, ?e Polska tak powoli normalnieje, a pod niektórymi wzgledami to i odwrotnie, szczególnie do ostatnich wyborów. Nie jest do konca normalnie, nie wiem czy pełnej normalnoPci doczekam, ale za to jest tu ciekawie i na swój sposób wesoło, chocia? to raczej czarny humor.

Ja ju? odpowiedziałem, a Ty?
ad. pytanie 1.

Musze przypomniec ze podobne pytanie zadales juz bardzo dawno temu na tym forum. Odpowiedzialem wowczas. Moja dawna odpowiedz jest nadal wazna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 9:36 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
A tej rafy to ja ci zazdroszcze pasjami. Jeszcze wulkan chciałabym zobaczyae.[/quote]
Iwonka, co do nudy to wszystko zalezy od tego z kim sie spotykasz
i przebywasz. Ja mam zainteresowania troche monotematyczne(morze)
dlatego tez nie mialbym o czym rozmawiac na przyjeciu dla projektantow mody (:(: ale za to w kazdej marinie bez trudu znajde rozmowcow.
Co do raf i wulkanow to w tej chwili mozesz poleciec do Egiptu na
nurkowanie za naprawde niewielkie pieniadze a rafa tam choc
zapewne( nie bylem ,nie wiem) nie dorownuje tej w Australii ale jest piekniejsza niz na Karaibach. Etna tez nie tak znaowu daleko (:(:
Marzenia trzeba realizowacx poki czas bo moze byc za pozno.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dwa pytania
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 10:03 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
2. Dla tych co pozostali - Czy tesknicie za wyemigrowaniem?[

Mysle ze kazdy ma inne przemyslenia. Ja na kolejnych etapach zycia
mialem inne.
Pierwszy wyjazd na "zachod" w 71 r zrobil na mnie ogromne wrazenie,
przekonalem sie naocznie ze to co ogladalem dotad na filmach nie
jest fikcja, jak nam wmawiano, ale rzeczywistoscia.Choc przedluzylem sobie wtedy wyjazd to pozostanie wiazalo sie ze spaleniem za soba mostow i w konsekwencji klopotow dla calej rodziny.Wrocilem choc
moglem pracowac jako zawodowy zeglarz. Gdybym wtedy zostal to decydowaly by glownie powody ekonomiczne( nie dorabiam sobie
etykietki walczacego z rezimem)
POdobnie bylo pozniej kiedy jezdzilem zarabiac do Szwecji( firma
Scanek pod Lundem).Nie dalem sie usidlic corce wikinga (:(:
choc wielkie wrazenie na mnie wywarla szwedzka swoboda obyczajow.
Kolejny raz, znacznie pozniej dostalem bardzo ciekawa propozycje pracy w Anchorage i bylbym ja przyjal ale niestety pracodawca nie byl w stanie zalatwic zezwolenia na prace normalna droga.Gdybym zgodzil sie na azyl polityczny zalatwione byloby od reki ale ze sprowadzeniem rodziny z kraju
bylyby problemy przez pare lat .
Teraz tez mysle nie tyle o emigracji jak o zmianie miejsca zamieszkania.
Dzieci dorosly i same wybieraja.Ja wole klimat Portugalii czy Hiszpanii
od naszego a na dodatek dostaje furii jak w wolnym kraju miejsce
czerwonej indoktrynacji zajmuje czarna i to z taka sila jakiej nie spotkalem nigdzie na swiecie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dwa pytania
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 3:36 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
wiskawa napisał(a):
RychO napisał(a):
RychO napisał(a):
wiskawa napisał(a):
RychO napisał(a):
2. Dla tych co pozostali - Czy tesknicie za wyemigrowaniem?

No to opowiadaj czy tesknisz czy nie.

Nigdy nie teskniłem. W latach 1985-89, brałem pod uwage takie rozwišzanie. Szkoda, ?e Polska tak powoli normalnieje, a pod niektórymi wzgledami to i odwrotnie, szczególnie do ostatnich wyborów. Nie jest do konca normalnie, nie wiem czy pełnej normalnoPci doczekam, ale za to jest tu ciekawie i na swój sposób wesoło, chocia? to raczej czarny humor.

Ja ju? odpowiedziałem, a Ty?
ad. pytanie 1.

Musze przypomniec ze podobne pytanie zadales juz bardzo dawno temu na tym forum. Odpowiedzialem wowczas. Moja dawna odpowiedz jest nadal wazna.

No dobra... wszyscy oczywiPcie teraz zacznš szukaae, gdzie to było, to tylko nieco ponad 2700 postów do przejrzenia, :D
Daj lepiej jakiP namiar na Twojš wypowiedŸ, albo jš przypomnij.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dwa pytania
PostNapisane: Wt sty 08, 2008 11:53 pm 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
RychO napisał(a):
wiskawa napisał(a):
RychO napisał(a):
RychO napisał(a):
wiskawa napisał(a):
RychO napisał(a):
2. Dla tych co pozostali - Czy tesknicie za wyemigrowaniem?

No to opowiadaj czy tesknisz czy nie.

Nigdy nie teskniłem. W latach 1985-89, brałem pod uwage takie rozwišzanie. Szkoda, ?e Polska tak powoli normalnieje, a pod niektórymi wzgledami to i odwrotnie, szczególnie do ostatnich wyborów. Nie jest do konca normalnie, nie wiem czy pełnej normalnoPci doczekam, ale za to jest tu ciekawie i na swój sposób wesoło, chocia? to raczej czarny humor.

Ja ju? odpowiedziałem, a Ty?
ad. pytanie 1.

Musze przypomniec ze podobne pytanie zadales juz bardzo dawno temu na tym forum. Odpowiedzialem wowczas. Moja dawna odpowiedz jest nadal wazna.

No dobra... wszyscy oczywiPcie teraz zacznš szukaae, gdzie to było, to tylko nieco ponad 2700 postów do przejrzenia, :D
Daj lepiej jakiP namiar na Twojš wypowiedŸ, albo jš przypomnij.


Niech szukaja, podwyzszy nam to statystyki :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dwa pytania
PostNapisane: Śr sty 09, 2008 6:08 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
wiskawa napisał(a):
Niech szukaja, podwyzszy nam to statystyki :wink:

No i szukajš, stšd taka cisza na forum :D
Uczciwy znalazca proszony jest o wklejenie tu odnoPnika :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.032s | 13 Queries | GZIP : Off ]