Gadulec
https://rybacy.org/phpBB3/

Olsztyn - Kortowo
https://rybacy.org/phpBB3/viewtopic.php?f=11&t=837
Strona 1 z 1

Autor:  RychO [ Pt kwi 17, 2009 1:46 pm ]
Tytuł:  Olsztyn - Kortowo

Z redakcyjnej poczty:

Uważam, że na Forum jest słabo wyeksponowany wątek - OLSZTYN - KORTOWO. I szans na naprawę tego braku będzie coraz mniej - z upływem czasu.

Tutaj zwracam się do Tadzika Komockiego (bataju@wp.pl) - absolwenta Wydziału, a obecnie pracujacego jako leśniczy w Brzózkach k. Nowego Warpna nad Zalewem Szczecińskim. To on poinformował mnie o istnieniu tej strony. W dzieciństwie bawił się on z moimi synami (Marcinem i Szymonem w jednej piaskownicy). Ojciec Tadzika - Roman (emeryt) jest absolwentem Kortowa. Pracowaliśmy razem jako ichtiolodzy w PGRyb. Lipiany. Nie stronił on od fotoaparatu i z całą pewnością ma w domu (Dobiegniew) obrazy olsztyńskie. Wzmocnijcie mój sygnał do Tadzika - może uda się mu Ojca jakoś uaktywnić. Za czasów studiów starego Komockiego komputery były ale w Ameryce (Pentagonie).

Inny kortowski ślad. Roman Komocki mocno przyjaźnił się (może utrzymują znajomość dalej?) z Janem Łabanem (koledzy ze studiów). Był on dyrektorem jednego z zakładów (najwiekszego w Polsce) Kombinatu Rybackiego w Miliczu. Pewnie teraz jest na emeryturze, a może dysponuje chęcią i czasem? Kiedyś byłem w Miliczu i go poznałem, ale to czasy bardzo odległe. Ten zajmował się fachową publicystyką bogato ilustrowaną; bez wątpienia jego archiwa zawierają wiele cennych tajemnic rybactwa.

Myślę, że wiele materiałów ma Wiesław Seidler - mąż Teresy Seidler - obecnej figury na Wydziale (z mego roku - d. Teresa Rudnik - ur. w m. Sforne Gacie). Za naszych czasów Wiesiek był wykładowcą w Szkole Morskiej.

Materiały mogą mieć p.p. Trzebiatowski i Winnicki, ale nie wiem w jakiej są formie? ... i chyba nikt poza nimi?

Za naszych czasów jeden rocznik kończył Wydział (a rozpoczynał na Kortowie). M. in. nasza koleżanka z roku - Danuta Rychlicka (jest na fotkach) znalazła tam męża nazwiskiem Szubert (jest na jednym z 4 tableau). Danusia, dziewczę nieduże - takie żywe sreberko. Stary Szubert jak wychodził w morze, to prosił "Filipa" (Jarka Filipiaka) by ten miał baczenie na jego młodą i powabną żonę. Takie to były czasy.

Wykorzystajcie Tadzika!

Pozdrawiam
A. Narożański

Autor:  RychO [ Pt wrz 04, 2009 12:30 pm ]
Tytuł:  Re: Olsztyn - Kortowo

>klik<

Autor:  RychO [ Cz gru 11, 2014 5:08 pm ]
Tytuł:  Re: Olsztyn - Kortowo

... ... ... i po pięciu latach... :)

(proszę otworzyć załącznik)

Załączniki:
KORTOWSKIE WSPOMNIENIA.pdf [741.16 KiB]
Pobrane 1822 razy

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/