Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:25 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 14, 2008 3:41 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Woti - Rybak z Krwi i Kości, proponuje nam fuzję swojej strony: http://por.com.pl/ - z naszą.
Ostatnio napisał do mnie: "Po prostu jest o jeden
portal za dużo. Ale który?
Nawet nie odpowiadaj, tylko myśl 2 ruchy naprzód = trzeba jakoś decydować."

Myślę więc pozytywnie... jak to zrobić i czy jest "programowo", bo "technicznie"- prawie żaden problem, wykonalne - np. od nowego 2009 roku. I czy w ogóle miało by to sens? Jaka nowa formuła i dla jakich odbiorców?
Czekam na propozycje i opinie o pomyśle.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano Pt paź 24, 2008 12:58 pm przez RychO, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ????
PostNapisane: Wt paź 14, 2008 4:44 pm 
Offline
Pierwszy Sympatyk
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 10:10 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Gdynia
Ja bardzo przepraszam - ale to cąłkiem różne portale. Jeden skupia Rybaków (no - i sympatyków, czyli znajomych z akademika) z Akademii Rolniczej w Szczecinie głównie - ale nie tylko. Problemy absolwentów, wspomnienia, stare foty.
Drugi miał być portalem skupiającym ludzi zainteresowanych historiami rodzinnymi - portal o rodzinie miało to być. O domowych zwierzakach wspominki, opowiesci o ginących obyczajach, czasem jakieś kulinarne przepisy.
Nie widzę związku - chyba, że taki, że oba portale założyli Rybacy. Nawet nie bardzo widzę skąd pomysł - chyba że stąd, że na obu portalach pojawiają sie te same osoby - z racji znajomosci z Ojcami Załozycielami.

Według mnie jeden i drugi portal straciłby na fuzji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Fuzja...
PostNapisane: Wt paź 14, 2008 4:55 pm 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
Moim zdaniem nie byłoby żle pod warunkiem, że byłyby dwa Działy - jeden o rodzinie, drugi o rybakach. Niczemu i nikomu to nie przeszkadzałoby, wszak jesteśmy z morskiego miasta, a że niektórzy nie potrafią tego docenić. Kiedyś pisano na ten temat wszystko i wszyscy. Powstają także nowe portale - Emeryci, Pięćdziesięciolatkowie. Jedno jest pewne - w naszym Kochanym Szczecinie mieszkają osoby nieśmiałe, które albo boją się pisać albo im się nie chce albo, albo... Nasze miasto pomimo kiepskich Włodarzy jest pięknym miastem i pięo to widać w całej krasie/jak pisał kiedyś Wieszcz w całej ozdobie/. Może warto przemyśleć tę propozycję????


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 14, 2008 8:48 pm 
Powód - na obu portalach mało ludzi Przyznaję - na POR znacznie mniej. Żywe jest forum ryboli, mniej żywe teksty dłuższe. I tak okazuje sie, że nie dołączają "zewnętrzni", a jedynie znajmoi i ich znajmomi.
Moją myślą było zabrać z POR'a teksty "artykuły", a z ryboli forum. I tak miało by to wyglądać.
łatwiej potem obsługiwać, redagować, kombinowac z reklama itd. Po prostu więcej rąk i głów do jednego dzieła.

niezalogowany Woti


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 14, 2008 10:23 pm 
Offline
Pierwszy Sympatyk
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 10:10 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Gdynia
... i całkiem całkiem nowa nazwa - PORTal Rybaków, czy jakoś tak (a do fotki rodzinnej dodac półmisek z rybka w galarecie) - ale przecież Portal miał być dla szerszej publisi niż rybacy.org. Owszem, może i racja. Ale nie stracą oba charakteru?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Fuzja
PostNapisane: Wt paź 14, 2008 10:39 pm 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
W jedności i większości siła. Portal Rybacki pracowity z chyba większą załogą. Portal Rodzinny, także pracowity jednak tam się dwoi i troi sam redaktor naczelny. Fuzja byłaby potrzebna, więcej tematów poruszanych przez większość osób. Życie skorygowałoby to połączenie dwóch Portali. Warto spróbować. Z jednym się nie zgadzam, że znajomi znajomych biorą tylko udział w obu Portalach. Zwyczajnie ludzie są albo leniwi/przepraszam/ albo niektórzy wiekowi a młodzi muszą zarabiać i się dorabiać. Ponadto trochę reklam podreperowałoby budżet. Pozdrawiam Serdecznie wszystkich
nie koniecznie znajomych. Znajomych ze zdjęcia przy poście, nie wielkanocnym czy innym


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 14, 2008 10:59 pm 
Woti,nie trac czsu na laczenie tylko zabierz sie za rybolenie i to jest moje ZAPROSZENIE. :D


Góra
  
 
 Tytuł: FUzja.
PostNapisane: Wt paź 14, 2008 11:20 pm 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
Woti, bierz się do roboty.Będzie dobrze. Przyszłam sobie ,,z ulicy,, i piszę najpierw na Portalu Rodzinnym a myślę, że za parę-paręnaście dni spawa się wyjaśni. Trzeba iść pospać aby obudzić się w lepszym humorze.

Swiecił księżyc złoty
nagle zgasł.
Podrapał się po łysinie
I rozkazał
Idżcie spać. D O B R A N O C


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 15, 2008 8:00 am 
Offline
Zaworowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 31, 2008 7:22 pm
Posty: 55
Lokalizacja: zewsząd
Anonymous napisał(a):
Powód - na obu portalach mało ludzi Przyznaję - na POR znacznie mniej. Żywe jest forum ryboli, mniej żywe teksty dłuższe. I tak okazuje sie, że nie dołączają "zewnętrzni", a jedynie znajmoi i ich znajmomi.
Moją myślą było zabrać z POR'a teksty "artykuły", a z ryboli forum. I tak miało by to wyglądać.
łatwiej potem obsługiwać, redagować, kombinowac z reklama itd. Po prostu więcej rąk i głów do jednego dzieła.

Woti tak zapracowany, że nie zdążył się zalogować :P

_________________
reprezentant na naszej-klasie.pl - a tu... strażnik Texasu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: retransmisja ;)
PostNapisane: Śr paź 15, 2008 5:30 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Relacja z zaprzyjaźnionego portalu:
http://www.por.home.pl/index.php?topic=97.0
I nasz muzyczny komentarz ;)
http://www.wrzuta.pl/audio/eRAMVLw7FW/0 ... czarny_kot
-a pytanie o ewentualne połączenie sił - aktualne dalej

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 15, 2008 8:43 pm 
Dziś na żywo widziałem Marię. Ona jest ciut zdezorientowana, a chciała by gadać ze wszystkimi. Formalnie jest mamą rybaczki :) Ale n.p. niektórzy autorzy z POR'a - nijak do rybactwa przyznać się nie chcą ;(
PORybacki Portal - wciaż za dużo tego rybactwa, jak dla mnie.
PS. Iwona nie jest rybaczką!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pS. II. Gadanie, żebym zaczął rybolić - wesołe, ale niekonkretne. Hmmmmm


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 16, 2008 12:07 am 
Offline
Pierwszy Sympatyk
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 10:10 pm
Posty: 116
Lokalizacja: Gdynia
Nie jestem, jako żywo. W akademiku z rybaczkami mieszkałam (Liliana, gdziezes się podziała!), z rybakiem miałam bliskie kontakty trzeciego stopnia - ale sie rozwiodłam. Ale - co tam. Nie jestem przesądna. Bardziej liczą mi sie przyjaźnie niż przynależność.
Z Rybakami niejedną pieśń bojową się odśpiewało - a i kiwało wtedy jak na sztormowej fali:-)
Moi mili - żebyście przy tej fuzji się nie pocięli jak nie przymierzając premier z prezydentem o pierwszeństwo w stadzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 16, 2008 8:20 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
RychO napisał(a):
Woti - Rybak z Krwi i Kości, proponuje nam fuzję swojej strony: http://por.com.pl/ - z naszą.
Ostatnio napisał do mnie: "Po prostu jest o jeden
portal za dużo. Ale który?


Dawno sie nie odzywalem, bo na portalu wieje nuda.Ja po prostu jesli nie mam nic do powiedzenia to sie nie wypowiadam. Wydzial zdechl z upadkiem rybolowstwa, wspomnienia blakna, ludzie sie wykruszaja.
Poczatkowo bylo sporo tematow okolorybackich, teraz ich coraz mniej.
Osobiscie inne ( parowozy, rodzina itp) mnie nie interesuja.Jesli juz
to w necie sa miejsca gdzie mozna podyskutowac do woli.
Jesli pojawia sie nowe tematy zwiazane z rybolowstwem,Wydzialem,
morzem , praca zwiazana z morzem czy Szczecinemto chetnie sie znow przylacze, jesli nie to sobie daruje.
Jeszcze jedno, dla mnie, subiektywnie, rodzina to temat bardzo osobisty
i nie zamierzam sie z nim publicznie obnosic nawet jesli moj Ojciec
pracowal w rybolowstwie od 49 roku.
Przyznam ze nie rozumiem czemu Woti z uporem maniaka lansuje ten swoj portal.Gdyby temat byl interesujacy to mialby licznych zwolennikow
i problemow z frekwencja by nie bylo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 16, 2008 9:41 am 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
RychO napisał(a):

Te opinie mógł by Admin przenieść przecież tutaj = do tego wątku. I byłby porządek :)

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 16, 2008 9:42 am 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
M@rek napisał(a):
RychO napisał(a):
Woti - Rybak z Krwi i Kości, proponuje nam fuzję swojej strony: http://por.com.pl/ - z naszą.
Ostatnio napisał do mnie: "Po prostu jest o jeden
portal za dużo. Ale który?

Dawno sie nie odzywalem, bo na portalu wieje nuda.Ja po prostu jesli nie mam nic do powiedzenia to sie nie wypowiadam. Wydzial zdechl z upadkiem rybolowstwa, wspomnienia blakna, ludzie sie wykruszaja.
Poczatkowo bylo sporo tematow okolorybackich, teraz ich coraz mniej.
Osobiscie inne ( parowozy, rodzina itp) mnie nie interesuja.Jesli juz
to w necie sa miejsca gdzie mozna podyskutowac do woli.
Jesli pojawia sie nowe tematy zwiazane z rybolowstwem,Wydzialem,
morzem , praca zwiazana z morzem czy Szczecinemto chetnie sie znow przylacze, jesli nie to sobie daruje.
Jeszcze jedno, dla mnie, subiektywnie, rodzina to temat bardzo osobisty
i nie zamierzam sie z nim publicznie obnosic nawet jesli moj Ojciec
pracowal w rybolowstwie od 49 roku.
Przyznam ze nie rozumiem czemu Woti z uporem maniaka lansuje ten swoj portal.Gdyby temat byl interesujacy to mialby licznych zwolennikow
i problemow z frekwencja by nie bylo.

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 16, 2008 10:02 am 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
M@arkowi odpowiem tak:
1/ O tym, że rybactwo morskie zbliża się ku koncowi, nawet wykładowcy naszego wydziału wiedzieli juz w 1975r. Powiedział mi o tym jeden z nich, dziwiąc się, że mam chęć uczyć zawodu skazanego na "zagładę". Jedną z przyczyn były znane kłopoty z przełowieniem łowisk oraz ustanawianie rozleglejszych stref "narodowych". To, że polskie rybactwo morskie przetrwało do 1990r. nalezy wyłącznie zawdzięczać dotowaniu państwowemu.
- Tyle, że mnie interesowało rybactwo stawowo - jeziorowe. Ale i ono dostało w d..., kiedy jakis mądry minister w stanie wojennym zakazał eksportu pstrąga na rynki Europy Zachodniej - odbudowanie możliwości tego eksportu trwało długo, a może i trawa jeszcze.
Nie spodziewaj się więć, M@rku, niczego radosnego w interesujacym Cię temacie. W szczecinie NIE powstanie nawet muzeum morskie, w którym rybactw (dawne) znalazłoby dla siebie miejsce. Nie wiem, czy takowe działa jeszcze w Świnoujściu.
2/ Studenci i absolwenci rybactwa znani byli z różnorodnych zainteresowań i horyzontów szerszych od najszerszego pokładu. Nie dziwne więc, że zamiast biadolić nad niemożnością rybaczenia zajęli się różnorodnymi hobby oraz podjęli zawody, o którym "wąskim" rybakom może nawet się nie śniło. Niniejszy portal musi być więc tego odbiciem.
3/ Naród, który nie zna swojej historii, traci także swą teraźniejszość. Smutne więc, że próbujesz zagrzebać pamięć o swoim ojcu - bo tak rozumiem niechęć do opowiedzenia o tym, jak on i jemu podobni budowali rybactwo po wojnie. Nie chodzi tu o ujawnianie intymnych tajemnic, lecz o to, aby INNI dowiedzieli się, że świat przeszłości był znacznie ciekawszy, bardziej różnorodny i po prostu "ludzki", niż nauczało się i jeszcze bardziej naucza dziś w podręcznikach historii. Moim zdaniem każda taka opowieść, byle autentyczna a nie przepisana - to coś, co może uświadomić naszym dzieciom i wnukom, że jednak nie zawsze były komputery, a zwykły chleb codzienny zdobywało się naprawdę ciężką pracą.
- Donald Tusk próbował "zapomnieć", że jego dziadek czy ojciec (nie pamiętam teraz dokładnie) był w Wehrmachcie. Bał się, bo wiedział, że wielu Polaków nie potrafi zrozumieć, jak to możliwe... "On musiał być hitlerowiec"... A przecież, kto choć trochę interesuje się historią i poznał ja szerzej, wie, że takie przypadki dotyczyły Kaszubów, Mazurów, Ślązaków, wielu Wielkopolan itd. Wcale nie czuli się Niemcami - ot, choćby Gustlik z "Czterech Pancernych". Wielu im podobnych - jeńców aliantów i wprost dezerterów z niemieckiej armii zasiliło szerego obu armii polskich w czasie II wojny światowej. Mój wujo-dziadek wspominał, że walczyli całkiem dobrze we Włoszech.
------------
Myślę treż, że gdyby w IPN siedzieli ludzie interesujący się nie wyłącznie aktami UB itp. - także by zrozumieli, że rzeczywistość trudnych czasów 1939 - 1950 wcale nie była tak prosta, jak to dziś usiłoją (czasami) nam przedstawić. W POR jest tego kilka wspaniałych przykładów. Idlatego, choć nie jest to "strona" o popularności Naszej Klasy - staram się ją zachować. Nawet wbrew takim jak Twoja opiniom.

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Ankieta
PostNapisane: Cz paź 16, 2008 11:30 am 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Moja propozycja jest zrobienie ankiety, w ktorej wszyscy forumowicze mogliby sie wypowiedziec lub zaglosowac. Chcialam tylko nadmienic, ze rowniez mnie podobnie jak M@rka nie interesuja tematy zwiazane z opisywaniem prywatnych rodzinnych spraw. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 16, 2008 4:15 pm 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
Po mojemu to można już by nie łączyc. W końcu rybacy zawsze uważali sie za lepszych...

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Fuzja
PostNapisane: Cz paź 16, 2008 4:25 pm 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
ŁĄCZCIE się i zacznijcie pracować normalnie. Mój ukochany PORTAL był mniej skomplikowany. Na rybackich ,,salonach,, ciężko mi się obracać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 16, 2008 4:32 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
@woti:
Nie w tym rzecz. Zakładałeś, że pamiętnikarze rodzinni (bo do tego ostatnio się POR ogranicza), plus my - to będzie suma zbiorów, a nie iloczyn.
A może wyjść iloczyn. (zob. teoria zbiorów).
A jeśli fuzja, to jak:
- adres www nowego portalu
- nazwa
- grafika, działy

Gadanie, czy się łączyć, czy nie... Proponuję pisać o konkretnych pomysłach.
Na razie ankieta nie ma według mnie sensu, ale jak ktoś chce, niech zrobi w naszym dziale - Ankiety (może każdy zalogowany) :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: łączenie??
PostNapisane: Cz paź 16, 2008 10:04 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
dawno tu nie zaglądałem, czasami w życiu brakuje czasu, a tu ostre dyskusje trwają. Czytam o różnych propozycjach,ale jakoś nie widzę opcji fuzji dwóch różnych jakże portali.Ponadto na to potrzeba czasu, czasu, czasu. A kto go ma?, na tyle by tworzyć nowe dzieło.Wiemy dokładnie ile czasu wymagało by dwa portale zaistniały w takiej formie jak są dzisiaj.I dobrze,że są takie jakie są. Dzięki POR-talowi, rodzinka mogła sobie obejrzeć unikalną moja fotkę rodzinną na drugim końcu Polski. Portal rybacki zupełnie nie byłby miejscem do umieszczenia takiej fotki.
Jednemu i drugiemu życzę tysiąca logowań dziennie i niech tak zostanie.
Ale to tylko moje skromne zdanie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 16, 2008 10:33 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Ja uwazam, ze niech zostanie jak jest. Kazdy kto chce moze sie zalogowac na rybakach albo na portalu rodzinnym. Cala galerie zdjec absolwenci wysylali na rybalke.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 17, 2008 1:39 pm 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
Rozumiem pewien konserwatyzm przebijający w wypowiedziach "dobrze jak jest". Ale nie bierzecie pod uwagę, że utrzymanie portalu to nie tylko zabawa, ale także REALNE KOSZTY - za utrzymanie domeny to 0k. 100zł, za utrzymanie miejsca w home ok. 400 zł rocznie. Połaczenie 2 portali to obcięcie tych kosztów równo o połowę.
Ponadto istnieje problem polegający na tym, że z rybaków korzysta może około 20 osób (myślę o zalogowanych i często odwiedzających), na PORze jest ich mniej (aczkolwiek ostatnio poczytność mierzona ilościa wejść do artykułów - wzrosła).
Portal, aby się utrzymał długo, powinien na siebie zarobić - generalnie możliwe to jest poprzez umieszczenie reklam. Ale wczesniej trzeba się samemu zareklamować - co w przypadku "ryboli" (ale także pomaga PORowi) świetnie (i niezwykle pracowicie) robi Rycho. Mój udział w reklamie obu portali jest żaden - zajmuję się generalnie redagowaniem dostarczanych tekstów - a wierzcie, że jest to czasochłonne.
Podobnie z dopracowaniem się przyzwoitej grafiki - ani RychO, ani ja nie jesteśmy w tym dobrzy. O wiele łatwiej było by nam więc dopracować się JEDNEJ grafiki, zamiast DŁUGO i MOZOLNIE, na dodatek SAMOTNIE - robić DWIE. Sam zrobiłem "technicznie" i graficznie POR'a (aczkolwiek pomógł mi inny Rych + Iwona) i wierzcie, że to także bardzo czasochłonne.
Tak więc, jako osobnik redaktor-administrator-techniczny-sprzatający w jednym portalu liczyłem na to, że łatwiej nam będzie z Rychem zrobic jeden choć trochę lepszy. Być może jednak mylę się w tym...
Z pracy dla portalu sedina.pl (poczytnością jesteśmy daleko w tyle) wiem, że od początku pracowało nad nim 5 osób + techniczny, a potem ilość publikujących teksty wzrosła (pomiomo wszystko to teksty/artykuły napędzają portale - tak przynajmniej powiedzieli mi znawcy internetu, choć zjawisko Nasza Klasa temu przeczy - ale jedna jaskółka wiosny nie czyni..) oraz userów forum (z tym, że forum sediny rozpędziło chyba ze 2 facetów przygotowujących zagadki o Szczecinie + temat przeszłości Szczecina ma wielu pytajacych o różne sprawy - a my ani tu, ani w PORze takich "sprawdzianów" raczej nie zrobimy). Ponadto sedina wyszła poza internet, kooptując róznych fanatyków i społeczników np. w sprawach związanych z porzadkowaniem grobów, odwiedzaniem ciekawych miejsc itp.
No, i od samego startu sedina.pl miała silne wsparcie Gazety Wyborczej i innych instytucji w mieście.
Wracając do ad'rem: wg mnie NIEEKONOMICZNE (i nie tylko wprost finansowo) jest utrzymywanie 2 portali. Łącząc je - NIE REZYGNUJEMY z niczego, co robiliśmy dotychczas, a mamy szansę na to, żeby większa grupa NAPRAWDĘ PRACUJĄCYCH (ta grupa to w zasadzie 2 redaktorów) zajęłą się jednym. Takie połączenie, moim zdaniem, to jednak coś więczej niż suma - a wcale nie boję się różncy, tzn. że ktoś uzna, że połączenie jest ZDRADĄ (czego i przeciwko komu???).
Howgh.
--------------------------
Odpowiadając zaś na pytania Rycha:
-- tytuł - w przypadku połączenia nie może być "rybacy", bo nie wszyscy ciekawi ludzie są rybakami
-- może być rodzinny, ale się przy tym nie upieram. Może być np. POR - z rozszerzeniami = podtytułami (sami sobie zgadnijcie). Nie może być też w tytule "szczeciński", bo nie wyłącznie o Szczecinie.
--grafika - wiem, jak technicznie robić opracowanie podstawowe, które ja nazywam "techniką" (tzn. adaptacja CMS'a do nasyzch wymagań). Wiem, że możliwe i nietrudne jest takie połączenie forów (z tym, że ja spoko "skreślam" forum POR'a na rzecz pięknie zatytułowanego GADULCA), a także osobno można przenieść i "zakonserwować" galerie - nawet nie zmieniając ich dotychczasowego "kształtu" i zawartości.
Jak wiadomo,robię też fotki i cokolwiek umiem je opracowywać. Tym samym za pomocą fotek mogę "ustroić" portal - ale tu lepszy byłby ktoś, kto za pomocą komputera mógłby skomponowac coś znacznie ciekawszego...
TYLKO -- KOMU SIĘ CHCE ?!?!

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 17, 2008 2:15 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Było raz dwóch speleologów hodujących kanarki. Jeden założył stronę speleologiczną, a drugi o hodowli kanarków. Aby zaoszczędzić, połączyli swe siły. Wyszło im dziwne cóś, które sami oglądają.

Wczoraj Rybaków odwiedziło 56 użytkowników, a POR... 5.
Teoretycznie POR, jako mający większą grupę docelową, powinien być przynajmniej 10 razy popularniejszy, niż my. Do końca stycznia, nawet niezłe się rozwijał, ale od lutego stagnacja na obecnym poziomie.

Zamiast marzyć o fuzji, (56+5 > 61 > 30 >... góra 10), lepiej pomyśl, jakie są tego przyczyny, co zacząłeś źle robić?
Nieco na ten temat, mogę opowiedzieć na priva.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano Pt paź 17, 2008 6:40 pm przez RychO, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 17, 2008 5:14 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Aby utrzymać stronę z reklam, trzeba mieć minimum z 1000 użytkowników dziennie, nie tylu ilu mamy łącznie.
Poza tym reklamy zaśmiecają wygląd strony.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So paź 18, 2008 4:00 pm 
Offline
Drugi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 4:46 pm
Posty: 332
Lokalizacja: Szczecin
Przyjmuję. Rezygnuję. Nie wracam do tematu.

_________________
Możesz myśleć po, ale lepiej przed...
Spiesz sie kochać ludzi - tak szybko odchodzą...
Absolwenci - łączcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 19, 2008 7:01 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
Woti napisał(a):
M@arkowi odpowiem tak:
1/ O tym, że rybactwo morskie zbliża się ku koncowi, nawet wykładowcy naszego wydziału wiedzieli juz w 1975r. Powiedział mi o tym jeden z nich, dziwiąc się, że mam chęć uczyć zawodu skazanego na "zagładę". Jedną z przyczyn były znane kłopoty z przełowieniem łowisk oraz ustanawianie rozleglejszych stref "narodowych". To, że polskie rybactwo morskie przetrwało do 1990r. nalezy wyłącznie zawdzięczać dotowaniu państwowemu.

W 75 roku ??? wtedy wiedzialo o tym kazde dziecko.Na tema tego co
i kedy bylo przyczyna chetnie podyskutuje.
Tak na poczatek, to bylo wiadomo odkad Islandia wygrala "wojne dorszowa "z GB. Kiedy to bylo i jakie byly konsekwencje powiniennes wiedziec.
Na temat dotacji, sposobu eksploatacji floty i sposobow rozliczen tez pewna wiedze posiadam. W tamtych realiach polityczno-spolecznych
innej drogi nie bylo co nie znaczy ze rybolowstwo dalekomorskie nie mialo szans na przetrwanie.

- Tyle, że mnie interesowało rybactwo stawowo - jeziorowe. Ale i ono dostało w d..., kiedy jakis mądry minister w stanie wojennym zakazał eksportu pstrąga na rynki Europy Zachodniej - odbudowanie możliwości tego eksportu trwało długo, a może i trawa jeszcze.

Kto nie potrafil, przepadl kto potrafil i chcial pracowac ma sie dobrze.
Rysiu z mojego roku ma znakomite gospodarstwo rybackie w Potegowie.
Poziom swiatowy kontakty i uznanie takiez. Kto nie umie zawsze znajdzie
sobie usprawiedliwienie.

Nie spodziewaj się więć, M@rku, niczego radosnego w interesujacym Cię temacie. W szczecinie NIE powstanie nawet muzeum morskie, w którym rybactw (dawne) znalazłoby dla siebie miejsce. Nie wiem, czy takowe działa jeszcze w Świnoujściu.

wiesz dlaczego nie powstanie ? Ja wiem, bo dupki z prowincji ktorzy sa przy wladzy mysla jedynie o nabijaniu wlasnej kabzy.Wtoruja im muzealnicy op KUL itp. godpodarka kadrowa jest gorsza niz w najglebszej "komunie" co jestem w stanie udowodnic na przykladzie znanego wszystkim "Gryfu". Podobnie jest z zeglarstwem, zeby przywolac jedynie najbardziej mi znane tematy.A jeszcze jest stocznia itd.itp.
To wlasnie sa tematy na ktore jestem sklonny podyskutowac.

2/ Studenci i absolwenci rybactwa znani byli z różnorodnych zainteresowań i horyzontów szerszych od najszerszego pokładu. Nie dziwne więc, że zamiast biadolić nad niemożnością rybaczenia zajęli się różnorodnymi hobby oraz podjęli zawody, o którym "wąskim" rybakom może nawet się nie śniło. Niniejszy portal musi być więc tego odbiciem.

Widzisz, za moich czasow morze szeroko pojete bylo podstawowym zainteresowaniem studentek i studentow rybactwa.Dla tych pierwszych
praktycznie jedyna droga do pracy na morzu.
Co do biadolenia, kto tu biadoli ? Inna sprawa to to ze latwiej jest zmienic zawod majac 25-35 lat niz 5 lat przed emerytura.
Z ciekawoscia czytam co Kolezanki i Koledzy aktualnie porabiaja.

3/ Naród, który nie zna swojej historii, traci także swą teraźniejszość. Smutne więc, że próbujesz zagrzebać pamięć o swoim ojcu - bo tak rozumiem niechęć do opowiedzenia o tym, jak on i jemu podobni budowali rybactwo po wojnie. Nie chodzi tu o ujawnianie intymnych tajemnic, lecz o to, aby INNI dowiedzieli się, że świat przeszłości był znacznie ciekawszy, bardziej różnorodny i po prostu "ludzki", niż nauczało się i jeszcze bardziej naucza dziś w podręcznikach historii. Moim zdaniem każda taka opowieść, byle autentyczna a nie przepisana - to coś, co może uświadomić naszym dzieciom i wnukom, że jednak nie zawsze były komputery, a zwykły chleb codzienny zdobywało się naprawdę ciężką pracą.

Ja tej pamieci nie probuje zagrzebywac, jestem z Ojca dumny ale
talentow pisarskich nie posiadam.Malo tego skrzetnie zbieram wszystkie publikacje na ten temat i potrafie czytaj je krytycznie.

- Donald Tusk próbował "zapomnieć", że jego dziadek czy ojciec (nie pamiętam teraz dokładnie) był w Wehrmachcie. Bał się, bo wiedział, że wielu Polaków nie potrafi zrozumieć, jak to możliwe... "On musiał być hitlerowiec"... A przecież, kto choć trochę interesuje się historią i poznał ja szerzej, wie, że takie przypadki dotyczyły Kaszubów, Mazurów, Ślązaków, wielu Wielkopolan itd. Wcale nie czuli się Niemcami - ot, choćby Gustlik z "Czterech Pancernych". Wielu im podobnych - jeńców aliantów i wprost dezerterów z niemieckiej armii zasiliło szerego obu armii polskich w czasie II wojny światowej. Mój wujo-dziadek wspominał, że walczyli całkiem dobrze we Włoszech.
Nie rozumiem czemu tu przywolales Tuska ? Kaczynski chlubil sie
Matka, zekoma sanitariuszka z Powstania a przemilczal Ojca zolnieza
AK ktory zrobil partyjna kariere.

Myślę treż, że gdyby w IPN siedzieli ludzie interesujący się nie wyłącznie aktami UB itp. - także by zrozumieli, że rzeczywistość trudnych czasów 1939 - 1950 wcale nie była tak prosta, jak to dziś usiłoją (czasami) nam przedstawić.

IPN zostal obsadzony z klucza partyjnego w scisle okreslonym celu i
nie ma sie co dziwic ze dziala tak jak dziala.

W POR jest tego kilka wspaniałych przykładów. Idlatego, choć nie jest to "strona" o popularności Naszej Klasy - staram się ją zachować. Nawet wbrew takim jak Twoja opiniom.


W ktorym miejscu nawoluje do likwidacji POR ? Mnie on nie interesuja
ale tez nie przeszkadza.O jego spolecznej wartosci swiadczy liczba odwiedzajacych i piszacych. Wnioski wyciagnij sam, choc autorowi
moze to byc trudne.
Jestem przeciwny laczeniu portali i to wszystko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 24, 2008 1:42 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Skok w bok
:wink: - a fuzji nie będzie...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: dyskusja o POR
PostNapisane: Pt paź 24, 2008 7:46 pm 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
Witam, Rych0. Nasi Portalowcy chcą mieć raczej .tylko ze Szczecina c wiadomości o obecnym czasie. Sama wiem, co grozi mi i mojej rodzinie/nie tylko - każdemu z nas/ i wolę jednak skupić się na dziejach szczecińskich rodzin obecny wspomnienia natomiast kiedyś być może będą potrzebne. Napisałabym więcej, jednak co było i już nie wróci. Sama mam wspomnienia rodzinne, które wydaję za granicą /von itd. itp./ nie ma o czym mówić. Ja pragnę, aby nasz KRAJ żył dniem dzisiejszym, aby moje dzieci, wnuki i prawnuki miały GODNE ŻYCIE. I dlatego walczmy o przyszłość, a swoje wspomnienia /oczywiście nagrodzone w ,,Dzieje Rodzin Szczecińskich,, traktujmy jako nasze, ale nie aktualne w tej naszej ciężkiej rzeczywistości. Woti, przepraszam, jeśli uraziłam/tak to można odczuć/ jednak wróćmy do rzeczywistości. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 26, 2008 12:38 am 
Offline
Rybak

Dołączył(a): Cz sty 03, 2008 5:30 am
Posty: 32
Lokalizacja: Windsor, Ontario
Zamiesccie linki do swoich stron zamiennie na obu portalach; jestem pewien, ze nie zaszkodzi, wrecz przeciwnie. Podobnie postarajcie sie o to samo z innymi portalami.

_________________
www.faux-ever-finishes.com


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.033s | 15 Queries | GZIP : Off ]