Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 08, 2009 12:58 am 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
Przez Twe Cierpienie, Panie

Przez Twe cierpienie Panie, przez Twych rąk i nóg ukrzyżowanie chylę przed Tobą Synu Boga Najwyższego czoło. Klęczę także przed Tobą prosząc o pokój dla nas, ludzi, Twoich Poddanych. Wybacz Jezu Chryste nam – Twoim Siostrom i Braciom wszystkie nasze winy. Nikt nie jest doskonały, każdy z nas ma pewne przewinienia, nawet ci pyszni. Dlaczego z okazji Wielkiego Święta, jakim jest Wielka Noc nie potrafimy się zjednoczyć. Świat spotkało wielkie nieszczęście – trzęsienie ziemi. Ileż istnień ludzkich odeszło, nie spodziewając się swego odejścia z tego Najpiękniejszego ze Światów do ... jedni do Krainy Wiecznej Szczęśliwośći, inni ... tego nikt nie wie, .
Cóż znaczy życie nasze nawet najbogatsze. Dzisiaj jesteś bogatym człowiekiem, a być może jutro ... czy za parę dni już nas nie ma. Piszę mocno zmartwiona i rozgoryczona.. Miałam pisać o wielkiej radości, która jest nam dana przy Wielkich Świętach związanych z naszą religią. Nie potrafię, nie ma we mniej tej ogromnej radości. Wspomnienia z lat dziecinnych wyleciały z pamięci, nie cieszą już tak bardzo zajączki, baranki i inne piękne ozdoby i podarunki. Nie chcąc psuć dzieciom radości tych Pięknych Świąt i ich wielkiej drugiej radości – oczywiście dyngusu kończę ten skromny felieton - cieszcie się Świętami, cieszcie się nasi milusińscy życiem, wiosną Nie zapomnijcie jednak pomodlić się za tych, których Bóg 0jciec powołał do siebie.
Trzeciego dnia Zmartwychwstał. Jezu Chryste Synu Boga Najwyższego uproś u Swego 0jca Spokój na tej naszej łez dolinie, spokój duszy tych którzy odeszli tak niespodziewanie.
...”Wieczny odpoczynek racz im dać Panie i niech się radują Twoim Zmartwychwstaniem, w Krainie Wiecznej Szczęśliwości.
MARIA 47


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 24, 2009 1:42 pm 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
Już po Wielkiej Nocy i mam zamiar napisać opowiadanko.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 25, 2009 8:46 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Piekna modlitwa pani Mario, napisana reka wytrawnego literata. Tak ja ja odebralam.
Oj, duzo duzo dzieje sie na swiecie zlego
Dzisiaj czytajac prase codzienna zwrocilam uwage na artykuly zwiazane z umieralnoscia dzieci na malarie.
Co minute umiera 2 dzieci. Apeluja organizacje miedzynarodowe jak "Lekarze bez granic" o pomoc. Przypuszczam,
ze ta organizacja jest rowniez w Polsce.
Zeby zyc z jako takim optymizmem i radoscia przed wielu laty postanowilam wspierac
niektore organizacje, ktore wydaja sie uczciwe. Miedzy innymi naleze do szwedzkiego kosciola (svenska kyrkan) Do katolickiego to na swieconke, zeby dzieciom dac w przyszlosci mozliwosc wyboru. Katolicki kosciol chcial brac rocznie ok.4,5 tys koron w podatkach bez wyliczenia na co te pieniadze sa przeznaczone.
Kosciol protestancki wylicza sie z kazdej korony. Uwazam, ze robia dobra robote w swiecie i za nieduzy pieniadz.
Juz widze te oburzone moherowe berety, ktore czytaja ten post. :D
Mieszkajac w Polsce do zadnego kosciola bym nie poszla, chociazby dlatego zeby nie dac pretekstu
zeby ich wiecej budowano. Bylam w Licheniu i zdebialam, co to jest?
Serdecznie pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 07, 2009 4:54 pm 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
Co to jest w Licheniu? To jest bogactwo, które zwykły człowiek pojąć nie może. Byłam, widziałam ten przepych, kapiący złotem. Bóg i Jego Syn nie mają bogactwa, nie otaczają się blichtrem. Jednak Ziemscy Ich Urzędnicy jakże kochają złoto. Nie wszystko co się świeci, tylko złoto takie prawdziwe, purpurę, i piękne samochody. To co im się nie przynależy, bo ślubowali żyć w ubóstwie i pomagać ubogim. Stary Lichen jest czarujący ,skromny i chociaż nie należę do tych leżących krzyżem i modlących poczułam się tam spokojna, wyciszona. Natomiast z tego bogactwa kapiącego złotem uciekłam, tak, prawie rozbilibyśmy się z tego pośpiechu. Co zrobić? Człowiek jest tylko człowiekiem i ten nie grzeszy kto nie chce widzieć wszystkiego zła i udaje, że wszyscy jesteśmy anielscy, skromni i dobrzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 07, 2009 10:45 pm 
Offline
Ochmistrzyni
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2007 10:03 am
Posty: 1132
Czyli wrazenia z Lichenia podobne. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 07, 2009 11:30 pm 
Offline
Autor TRiS
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 28, 2008 11:43 am
Posty: 369
Lokalizacja: Szczecin
Syn Boży bardzo cierpiał. Za nas i dla nas, tylko nie przewidział, że Jego Nauki i Cierpienia bardzo wypaczą sukienkowi swoimi Maybachami, złotem, chciwością a nawet zmienią przykazania dla swojej wygody.Jest to dość trudny temat. Jako Parapsycholog gdyby mi ktoś opowiedział, że go coś takiego spotkało- nie uwierzyłabym. Ponieważ ja to przeżyłam na rasie w miarę wolnego czasu czytam Biblię. Nie przerażają mnie zwidy, ale jak już chcą mnie zrzucić ze schodów - tego było za wiele na moje nerwy. Nie będę pisać, bo idzie Ciemne Nocka, a mojego Przyjaciela Księżyca nie widzę. Jutro będzie nowy,lepszy, cieply dzień. Pozdrawiam Sławkę serdecznie. Lubię pisać, jednak po pobycie w szpitalu, pewna zmiana zaszła. Może minie, może ... Minie, będzie dobrze. Życzę ludziom Dobrej Woli Wszystkiego Najlepszego.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.016s | 13 Queries | GZIP : Off ]