Header image Hej, Hej Rybacy!
Strona byłych studentów Wydziału Rybactwa Morskiego
Gadulec - forum Rybaków i Sympatyków
      Strona główna : : Galeria : : Forum
Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:50 pm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 02, 2006 2:29 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Z jakich powodów upadło polskie rybołówstwo dalekomorskie?
Czy można było tego uniknąć?
Czy gdyby dotrwało do dziś, miało by ekonomiczną racje istnienia?
A co z Dalmorem? Czy ma jeszcze jakieś trawlery? Jeśli tak: Ile sztuk? Co i gdzie łowią?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lis 04, 2006 8:02 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Rycho napisał(a):
Z jakich powodów upadło polskie rybołówstwo dalekomorskie?
Czy mo?na było tego uniknšae?
Czy gdyby dotrwało do dziP, miało by ekonomicznš racje istnienia?
A co z Dalmorem? Czy ma jeszcze jakieP trawlery? JePli tak: Ile sztuk? Co i gdzie łowiš?

Nie wiem dlaczego upadlo ale moge domyslac sie dlaczego bylo od zarania pomyslem poronionym: poszerzajace sie strefy ekonomiczne/wylacznego rybolowstwa i zwiazana z tym zwiekszona presja na coraz mniejsza ilosc lowisk dalekomorskich oraz wielka odleglosc od lowisk. Moglo jedynie powstac w chorym na polityke systemie ekonomicznym jaki wowczas panoszyl sie w Polsce. W/g mojej opinii nie moza bylo upadku uniknac chociazby z powodu wyzej wymienionych dwoch wzgledow. Gdy zniknely polityczne przeslanki utrzymywania tego przemyslu nie bylo nic co mogloby go uratowac.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 04, 2006 6:29 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Eee tam... ale tyle doswiadczen w bran?y. Mo?na było wchodzic w spółki zrobiae "drugi rejestr". Za nieboszczki PRL ju? były takie pomysły (z RPA, Argentynš) -wtedy przeszkadzały sprawy polityczne. A póŸniej? Mam wra?enie, ?e to co mieliPmy, z pospiechem oddaliPmy za 1 % wartoPci. Na przyklad ostatnie trawlery gryfowske w Vancouver. |wiat poczuł dalekomorskiego rybackiego blusa, a my dupy w troki. CoP mi tu nie gra, ale, na razie, to tylko moje prywatne zdanie. 8)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 04, 2006 11:37 pm 
Offline
Bosman

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 7:39 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Szczecin
A propos rybołówstwa i jego losów - plecam ksišzke Macieja Krzeptowskiego "Pół wieku i trzy oceny"- wyd. MIR Gdynia 2006. Koniecznie jš przeczytajcie - pewnie tam jest odpowiedŸ dlaczego?

_________________
Dudi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 04, 2006 11:54 pm 
Offline
Bosman

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 7:39 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Szczecin
?eby was zacheciae , do przeczytania tej ksiš?ki - mały cytat......
Wspomina kapitan Kic:
MieliPmy w zalodze pokładowej Senegalczyka, który jakiP czas był w Moskwie, konczył tam szkoły, dobrze mowil po rosyjsku i miał na imie Misza. Lubiłem z nim czasami porozmawiaae, bo mo?na było sie dowiedzieae zaskakujšcych rzeczy.KiedyP , gdy wspominaliPmy jego pobyt w Moskwie, spytałem czy był w mauzoleum Lenina?Gdy potwierdził, ?e tak, wpadłem na genialny pomysł i powiedziałem mu, ?e on nie jest Misza tylko EL-Misza! Wiadomo przecie?,?e wszyscy ci, którzy byli w Mecce i odwiedzili grób Mahometa otrzymujš przdomek EL i podobnie jest z odwiedzajšcymi mauzoleum w Moskwie. Dodałem jeszcze,?e gdy ja pojade kiedyP do Moskwy i dostapie zaszczytu bycia przy grobie Lenina, to on El Misza bedzie sie musiał do mnie zwracaae El Kapitan!. Na razie jednak to tylko on był EL a ja byłem zwykłym kapitanem.Kiedy znów zapytałem go: "Kak ljudi w Sowietskom Sojuzie Ÿiwiot?", usłyszałem odpowiedŸ "Nu, ja dumaju czi tam re?im proletasrjata oczen kriepkij!"

_________________
Dudi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 05, 2006 3:39 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Dudi napisał(a):
A propos rybołówstwa i jego losów - plecam ksišzke Macieja Krzeptowskiego "Pół wieku i trzy oceny"- wyd. MIR Gdynia 2006. Koniecznie jš przeczytajcie - pewnie tam jest odpowiedŸ dlaczego?


W amazon.com nie ma :(
Gdzie mozna kupic :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 05, 2006 12:28 pm 
Offline
Bosman

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 7:39 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Szczecin
Krzychu, ustale gdzie mo?na tš ksišzke zdobyae.Jak mi sie uda to moge ci ja przesłaae. Mo?e jest dostepna na stronie MIR-u?

_________________
Dudi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 05, 2006 10:01 pm 
Offline
Ochmistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 2:22 pm
Posty: 762
Lokalizacja: Szczecin
czePc Dudi, przejrzałem wiePci o ksiš?ce pół wieku i ...., jutro wybieram sie do Zamkowej , mo?e tam jeszcze jest to dam znaae, zresztš sam kupie
Waldi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 12:09 am 
Offline
Bosman

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 7:39 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Szczecin
Waldi, ?ycze powodzenia - ja tš ksiš?ke dostałem w prezencie. Sprawd?cie strone MIR-u w necie

_________________
Dudi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 12:17 am 
Offline
Bosman

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 7:39 pm
Posty: 16
Lokalizacja: Szczecin
Ksišzke Krzeptowskiego " Pol wieku i trzy oceany " mo?na kupiae w ksiegarni intrenetowej http://www.neptun.osdw.pl/ za 35,90,- PLN

_________________
Dudi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 06, 2006 6:16 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Dudi napisał(a):
Ksišzke Krzeptowskiego " Pol wieku i trzy oceany " mo?na kupiae w ksiegarni intrenetowej http://www.neptun.osdw.pl/ za 35,90,- PLN

Dzieki za namiar.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 07, 2006 10:11 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Inny namiar: http://simen.beep.pl/morski/news.php :)
Nie mam na razie czasu sie wgłebiae, ale ciekawie wyglšda i nierzadko w temacie- kto pooglšdał dokładniej, niech tu da recenzje.

NaNu - napisz., co wiesz o sytuacji w Dalmorze. w koncu jesteP najbli?ej i ... wiem , ?e coP wiesz 8)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 10, 2006 6:47 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Rozmawialem wczoraj ze Sławkiem, który był w Gryfie do konca. Była ponoae szansa na prywatyzacje, ale ówczesny Pan Minister Od Przekształcen - niejaki E. W. przyblokował i zlikwidował. A działo sie to Roku Panskiego 2001...

i jeszcze fajny namiar:
http://www.morze.zoom.swidnica.pl/teksty.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 11, 2006 5:41 am 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
Rycho napisał(a):
Rozmawialem wczoraj ze Sławkiem, który był w Gryfie do konca. Była ponoae szansa na prywatyzacje, ale ówczesny Pan Minister Od Przekształcen - niejaki E. W. przyblokował i zlikwidował. A działo sie to Roku Panskiego 2001...

i jeszcze fajny namiar:
http://www.morze.zoom.swidnica.pl/teksty.html

Dodane do Linkow.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: witam
PostNapisane: So lis 11, 2006 4:33 pm 
Offline
Starszy Rybak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 11, 2006 3:56 pm
Posty: 66
Lokalizacja: |widnica
Witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz i nie ukrywam, ?e bardzo mi sie tu podoba. Rychu to dzieki Tobie :)
Wracajšc do ksiš?ki "Pół wieku..." zapraszam na stronke http://rybacy.republika.pl, tam jest o niej małe co nie co, a zwłaszcza info jak mo?na jš dostaae po promocyjnej cenie. Gdyby byli chetni na autograf autora, to mo?na by w Szczecinie na przykład zorganizowaae z nim jakšP kawe...
Przy okazji zapraszam do siebie http://morze.zoom.swidnica.pl
A swojš drogš w ostatnim numerze WiadomoPci Rybackich (MIR) jest ciekawy tekst na temat reaktywacji(?) polskiego rybołówstwa dalekomorskiego...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: witam
PostNapisane: So lis 11, 2006 10:19 pm 
Offline
Starszy Rybak

Dołączył(a): Wt lis 07, 2006 5:31 pm
Posty: 61
Lokalizacja: Koziołkowe miasto
Wojtek napisał(a):
Witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz i nie ukrywam, ?e bardzo mi sie tu podoba. Rychu to dzieki Tobie :)
Wracajšc do ksiš?ki "Pół wieku..." zapraszam na stronke http://rybacy.republika.pl, tam jest o niej małe co nie co, a zwłaszcza info jak mo?na jš dostaae po promocyjnej cenie. Gdyby byli chetni na autograf autora, to mo?na by w Szczecinie na przykład zorganizowaae z nim jakšP kawe...
Przy okazji zapraszam do siebie http://morze.zoom.swidnica.pl
A swojš drogš w ostatnim numerze WiadomoPci Rybackich (MIR) jest ciekawy tekst na temat reaktywacji(?) polskiego rybołówstwa dalekomorskiego...

Kurde jakaP bratnia dusza ja te? rybak młody :wink: :wink: :wink:

_________________
słuchanie to sztuka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 18, 2006 9:33 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
A ja cišgle myPle, ?e mo?na to było uratowaae. Ale warsiafka poszła na łatwizne. Rybackie lobby okazało sie za słabe... A co z DALMOREM :?: - pytam po raz kolejny.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: wiadomosci
PostNapisane: So lis 18, 2006 10:15 pm 
Offline
Starszy Rybak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 11, 2006 3:56 pm
Posty: 66
Lokalizacja: |widnica
Rycho napisał(a):
A ja cišgle myPle, ?e mo?na to było uratowaae. Ale warsiafka poszła na łatwizne. Rybackie lobby okazało sie za słabe... A co z DALMOREM :?: - pytam po raz kolejny.

moge podesłac ostatni numer WiadomomoPci Rybackich (MIR), jest tam troche o dzisiejszym rybołowstwie dalekomorskim i nie tylko, ciekawy numer...

_________________
Najciekawsze jest to co za horyzontem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 19, 2006 4:21 am 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
Rycho napisał(a):
A ja cišgle myPle, ?e mo?na to było uratowaae. Ale warsiafka poszła na łatwizne. Rybackie lobby okazało sie za słabe... A co z DALMOREM :?: - pytam po raz kolejny.

http://www.dalmor.pl
Cienko mi to wyglada. 11 trawlerkow, lepiej niz nic. :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 23, 2006 6:15 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Dzisiaj opowiadał mi Sławek M. o dalszych losach Hajduka. Najpierw w rosyjskim czarterze, potem kupili Koreanczycy (ci z południa). Powycinali Pcianki i z 2 osobowych kabin porobili "kołchozy".

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 29, 2006 7:31 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
Nowak napisał(a):
Cienko mi to wyglada. 11 trawlerkow, lepiej niz nic. :(

Od 2005 - ju? tylko 3 :cry: :cry:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 29, 2006 7:51 pm 
Offline
Starszy Rybak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 11, 2006 3:56 pm
Posty: 66
Lokalizacja: |widnica
Ale kilka statków łowczych jest w firmach prywatnych, (cyt Wiad Ryb 9-10 2006) "Połowy dalekomorskie. Po jednorocznym spadku połowów dalekomorskich w 2005 r. (-39%), 2006 r. przyniesie z pewnoPciš ich zdecydowany wzrost. Ju? w pierwszych 9 miesišcach tego roku przewy?szajš one o ponad 60% iloPae ryb odłowionych w całym 2005 r. Jest to przede wszystkim zasługš Północnoatlantyckiej Organizacji Producentów i wprowadzonych przez niš w drugiej połowie 2005 r. dwóch nowych statków, co umo?liwiło m.in. rozpoczecie na wiekszš skale połowów Pledzi, makreli i błekitka. Po sporym zamieszaniu gdynskiemu Dalmorowi udało sie równie? przerejestrowaae spod flagi maltanskiej na polskš jeden ze statków (Dalmor II) poławiajšcych do tej pory na łowiskach Nowej Zelandii. Statek ten zastšpił wycofanego z eksploatacji
„Acamara” i rozpoczšł z w kwietniu udane połowy kryli. Tym samym koło historii polskiego rybołówstwa dalekomorskiego mo?e sie nadal toczyae. Emil Kuzebski "Połowy polskiej floty rybackiej w trzech kwartałach 2006r."

_________________
Najciekawsze jest to co za horyzontem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So gru 02, 2006 7:54 pm 
Offline
Pierwszy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 2:25 pm
Posty: 1825
Lokalizacja: Szczecin -Kozacka Góra
A tu o Pwinoujskiej "Odrze":
http://www.kamalis.webpark.pl/
i nie tylko ...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt gru 05, 2006 12:42 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
dlaczego bylo od zarania pomyslem poronionym: poszerzajace sie strefy ekonomiczne/wylacznego rybolowstwa i zwiazana z tym zwiekszona presja na coraz mniejsza ilosc lowisk dalekomorskich oraz wielka odleglosc od lowisk. Moglo jedynie powstac w chorym na polityke systemie ekonomicznym jaki wowczas panoszyl sie w Polsce.

Dlaczego upadlo- masz generalnie racje, ale to ze było od zarania pomyslem poronionym to wierutne bzdury. Do pierwszej "wojny
dorszowej" miedzy Islandia a Wielka Brytania nie bylo zadnych stref ekonomicznych tylko 12 Mm wod terytorialnych i koniec. Młody jestes
i na pewno tego nie pamietasz ale duze floty dalekomorskie mialy takie
panstwa jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy,Japonia,
Tajwan,Korea o tych z "chorego systemu" nie wspominajac. Poczatkiem konca rybolowstwa dalekomorskiego bylo wprowadzenie stref ekonomicznych przez USA i w konsekwencji wyrzucenie naszej floty
z Lowisk PN Atlantyku. Poczatkowo w ONZ i FAO lansowana byla opcja
podzialu kwot polowowych w oparciu o dotychczasowa obecnosc na lowiskach i w tym kierunku prace szly- dlatego tak intensywnie budowalismy flote w latach 60-tych i poczatki 70-tych. Ta opcja padla
kiedy USA bedace niewatpliwie mocarstwem 200milowe strefy wprowadzilo a za nimi inne panstwa. Gwozdziem do trumny bylo
porozumienie miedzy USA i Rosja na mocy ktorego wyp..... nas
z lowisk poza 200 milowa strefo zna Morzu Beringa o czym oczywiscie
u nas sie nie pisalo ze wzgledu na aktualna poprawnosc polityczna,
rozpisujac sie za to o tym jak Rosjanie wyp... nas w Morza Ochockiego
w dokladnie taki sam sposob.
Oczywiscie bylo jeszcze sporo innych aspektow w tym ekonomicznych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt gru 05, 2006 11:44 pm 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
M@rek napisał(a):
wierutne bzdury.

Na tych forach mozna (a nawet trzeba :wink:) nie zgadzac sie z innymi ale prosimy o stonowanie wypowiedzi i nie uzywanie sformulowan ktore (jak to zacytowane) moga prowadzic do "flame wars".

Cytuj:
Młody jestes

Mimo dostepu do danych uzytkownika nigdzie nie znalazlem danych na temat jego wieku. Skad wiec takie przypuszczenie :?: Czyzby to byla po prostu proba zdyskontowania czyichs opinii na podstawie wieku :?: Bardzo prosimy o unikanie tego typu sformulowan.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr gru 06, 2006 12:51 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:26 am
Posty: 158
Lokalizacja: Brisbane
M@rek napisał(a):
Młody jestes i na pewno tego nie pamietasz ale duze floty dalekomorskie mialy takie panstwa jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy,Japonia,Tajwan,Korea


Mlody moze i jestem a moze juz nie ale floty pamietam, widzialem i niektore jeszcze do tej pory widuje. Zdawalo mi sie ze mowilismy o upadku polskiej floty dalekomorskiej a nie o rybolowstwie innych krajow. Zreszta stawianie Polski w jednej lidze z krajami ktore wymieniasz jest, jak to mowisz? Aha, juz wiem: "wierutna bzdura".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr gru 06, 2006 4:32 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
Nowak napisał(a):
M@rek napisał(a):
Młody jestes i na pewno tego nie pamietasz ale duze floty dalekomorskie mialy takie panstwa jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy,Japonia,Tajwan,Korea


Mlody moze i jestem a moze juz nie ale floty pamietam, widzialem i niektore jeszcze do tej pory widuje. Zdawalo mi sie ze mowilismy o upadku polskiej floty dalekomorskiej a nie o rybolowstwie innych krajow. Zreszta stawianie Polski w jednej lidze z krajami ktore wymieniasz jest, jak to mowisz? Aha, juz wiem: "wierutna bzdura

Mozesz napisac dlaczego ? Z tych w/w praktycznie flote dalekomorska
maja jedynie try ostatnie a zadne z tych panstw nie mialy naszego ustroju . Francuzi i jeszcze Szwedzi budowali statki w Polskich stoczniach w tym samym czasie kiedy budowalismy dla siebie.
To ze napisalem młody nie znaczy ze chcialem tego uzyc jako argumentu
ale dla podkreslenia znaczenia czasu w procesie budowania i likwidacji
naszej Polskiej floty na tle rozwoju i upadku rybolowstwa dalekomorskiego na swiecie. Gdybys byl starszy moglbys posluchac wykladow Prof.Niegolewskiego , ktory spedzil ladnych pare lat na eksponowanym stanowisku w centrali FAO w Rzymie . Jakie byly
ekonomiczne argumenty za rozwojem naszego rybolowstwa dalekomorskiego. W latach 50-tych o strefach ekonomicznych nikt nie słyszal. Pierwsza przetwornia B-15 powstala w 1960 r. Ja jeszcze pamietam liczna flote RFN z pieknymi tzw."'elegantami" i firme z Cuxhafen
ktora byla armatorem, po coraz powszwchniejszym wprowadzaniu stref
ta sama firma( tzn.kapitał) pozbyla sie statkow przestawila na handel i polowy w oparciu o floty panstw majacych dostep do lowisk ( Rosja).
Wlasnie na rosyjskich statkach zatrudniali wielu naszych kolegow,
jeden z nich pracowal w Cuxhaven inny byl przedstawicielem w Pusan.
Polskie firmy panstwowe mialy zwiazane rece i nie dosc szybko reagowaly na zmieniajaca sie sytuacje polityczno-ekonomiczna.
Slyszales o flocie przetworni pod bandera USA ? wiesz co sie z nia stalo
i dlaczego ?
Ja zawsze i chetnie podyskutuje na ten temat, poslucham rzeczowych
argumentow ale z rybolowstwem bylem zwiazany przez ponad pół wieku
( Ojciec pracowal od 1949, ja do 1998) troche wiedzy zarowno teoretycznej jak i praktycznej zdobylem i chetnie sie nia podziele.
Krew mie zalała kiedy stwierdzenie ze budowa rybolowstwa dalekomorskiego byla chorym pomyslem usłyszalem z ust Kolegi rybaka,
bo do tego ze tak pisza dyletanci jestem przyzwyczajony.
Jak bedziesz w Szczecinie serdecznie zapraszam a jesli jeszcze ktos
ma ochote podyskutowac na ten temat to moze przy okazji planowanego spotkania z Krzeptowskim ?

Pozdrowienia
M@rek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: :)
PostNapisane: Śr gru 06, 2006 5:34 pm 
Offline
Bajkok
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 24, 2006 1:24 pm
Posty: 238
Lokalizacja: z Bałtyku
I prawie ju? mamy prawdziwe Forum :)

_________________
Kocham Trutte Morpha Fario


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr gru 06, 2006 11:58 pm 
Offline
Majster
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 03, 2006 9:45 pm
Posty: 165
Lokalizacja: szczecin
prosimy o stonowanie wypowiedzi i nie uzywanie sformulowan ktore (jak to zacytowane) moga prowadzic do "flame wars".

A Ciebie nie ruszylo sformułowanie " było (rybołówstwo dalekomorskie0
od zarania pomysłem poronionym "+ dywagacjje o systemie politycznym ? To stwierdzenie wrecz obrazliwe dla tych co rybołowstwo
zbudowali od podstaw i w nim pracowali.O czym Pwiadczy , dopowiedz sobie sam.


Cytuj:
Młody jestes

Mimo dostepu do danych uzytkownika nigdzie nie znalazlem danych na temat jego wieku. Skad wiec takie przypuszczenie :?:

Czysta dedukcja na podstawie okresu studiow.Kiedy Adwersarz rozpoczynał ja juz byłem po i pracowalem na statku i wtedy właPnie
Amerykanie wyp..... nas z łowisk Pn Atlantyku. Mimo tego ze flota
rosła, szukalismy nowych łowisk zaczšł sie poczštek konca.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 07, 2006 12:08 am 
Offline
Stary
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 18, 2006 1:19 pm
Posty: 270
M@rek napisał(a):
A Ciebie nie ruszylo sformułowanie " było (rybołówstwo dalekomorskie0
od zarania pomysłem poronionym "+ dywagacjje o systemie politycznym ? To stwierdzenie wrecz obrazliwe dla tych co rybołowstwo
zbudowali od podstaw i w nim pracowali.O czym Pwiadczy , dopowiedz sobie sam.

Tak jak napisalem w moim poprzednim poscie, chodzi mi jedynie o miarkowanie jezykow po to zeby nie odbywaly sie na tym forum zbedne i do niczego nie prowadzace wojenki.

Dyskusje o meritum sprawy pozostawiam Tobie, Nowakowi i innym zainteresowanym forumowiczom.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
Wsparcie techniczne KrudIT Usługi Informatyczne
[ Time : 0.022s | 16 Queries | GZIP : Off ]